+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Londýn, srdce britského království

Londýn, srdce britského království
Londýn. Všichni moc dobře víme, že se jedná o britskou metropoli bzučící diverzitou, nádherné velkoměsto na řece Temži plné historických památek a jedno z nejvíce navštěvovaných míst na světě. Každý z návštěvníků moc dobře ví, proč do Londýna cestuje, přitom každý může mít důvod naprosto odlišný. Londýn totiž nabízí nespočet možností. Pojďme si shrnout, co nás všechny na Londýnu láká nejvíce.
 

Cestování v čase

Když se budete procházet prastarými uličkami West Endu, nad vámi se budou sklánět honosné monumenty z let dávno minulých, a do svého pohodlí vás budou zvát dřevěné vývěsní štíty putyk, kde se nadmíráky i podmíráky čepovaly od nepaměti, opravdu budete mít pocit, že se vám podařilo skočit v čase o nějaké to staletí zpátky. Londýn je

v historii jednoduše ponořený a ta, na rozdíl od londýnské ranní mlhy, se z jeho čtvrtí jen tak nevypaří.

 

Unikátní most Tower Bridge přes řeku Temži, impozantní gotické opatství Westminster Abbey, které Joey z Přátel označil za nejlepší opatství vůbec, nebo třeba Big Ben, viktoriánská hodinová věž, pojmenovaná po svém zvonu. Dalším ikonickým místem, které musíte navštívit, je bývalé sídlo anglických králů, londýnský Tower. Pokud se tam stavíte, nesmíte opomenout pohovořit s tamními průvodci - Beefeatery a zkontrolovat všechny havrany. Pověst totiž tvrdí, že jen dokud budou v Toweru havrani žít, bude i Anglie

v bezpečí. Buckinghamský palác, současné sídlo královské rodiny, vám rozhodně připomínat nemusíme. Nezapomeňte se informovat, kdy probíhá pompézní výměna královských stráží, je to nezapomenutelná podívaná.

 

Buckinghamský palác

 

Kosmopolitní duše

Velká Británie byla kdysi koloniální velmocí a Londýn byl vždy epicentrem jejího nejen politického, ale i společenského dění. Navzdory blížícímu se Brexitu si Londýn udržuje status města s otevřenou myslí, je jedním z nejvíce multikulturních a kosmopolitních velkoměst světa. To se projevuje nejen ve složení obyvatelstva, kdy se každý třetí Londýňan narodil mimo území Velké Británie, ale také v rozmanitosti prosakující do ulic, čtvrtí, nabídky jídla, umění, v hudbě i módě.

 

Po skvělém a cenově dostupném jídle se porozhlédněte na Borough Market. Překvapí vás, že nejen indická, pakistánská, ale i staroanglická kuchyně dokáže být více než výtečná.

Na dobré anglické pivo stačí své kroky namířit do některého z pubs, těch je po celém Londýně požehnaně. Všech padesát odstínů umění je rozprostřeno ve všech ulicích města, zejména pak Centralní Londýn je výspou všech múz. Vy tu svou bezpochyby najdete

v rozmanitých sbírkách londýnského British Museum, ve Victoria & Albert Museum nebo dalších galeriích a sbírkách.

 

Borough Market

 

Že je Londýn pestrý, můžete snadno vidět i z ptačí perspektivy. Třeba z věže katedrály svatého Pavla nebo legendárního London Eye. Už jen fakt, že můžete na Londýn hledět z obrovského kolotoče, něco vypovídá o rozmanitosti samotného města. Při pohledu na něj z té úctyhodné výšky se o tom jen utvrdíte.

 

Až se dostanete zpátky na zem, můžete si snadno vybrat, jestli vás více láká pořádný ruch velkoměsta, nebo byste raději tišší, naturálnější zábavu. Pro milovníky davů a toho správného městského šumu doporučujeme Trafalgar Square s Národní galerií a Nelsonovým sloupem. Nebo Piccadilly Circus, který vás svou obrovskou obrazovkou vyloženě vyzívá 

k tomu, abyste si udělali řádnou selfie. Příjemně zrelaxovat můžete v nejstarším londýnském parku Greenwich s observatoří, kde také najdete slavný nultý poledník. Ještě většího, až harmonického klidu se vám pak může dostat v parku Hampstead Heath, nebo

v nepříliš známých Královských botanických zahradách.

 

Není zbytí, Londýn volá! Najděte si ta správná místa, nasedněte do letadla a vzhůru

za londýnským dobrodružstvím.

      

      

Obrázek

Cestomilka Jitka o Londýně

"Londýn je jednou z nejživějších metropolí. Nabízí mozaiku všecho, na co si jen návštěvník vzpomene. Monumentální památky, živá náměstí, trhy, krásné parky, zajímavá muzea. Zkrátka každý si tu najde to své."

 

 

Do Londýna za Harry Potterem

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se do Londýna za Harry Potterem! Poznejte místa, kde se slavný příběh natáčel a odhalte tajemství kouzelnických efektů.

Do Londýna, Oxfordu a na hrad Windsor

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Navštivte Windsor, letní sídlo královny, staňte se na chvíli studenty Oxfordu a nechte na sebe působit atmosféru Londýna při projížďce lodí.

Londýn a Cambridge, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte s námi významné stavby Londýna, poznejte nejslavnější univezitní město Cambridge a užijte si nultý poledník v Greenwich.

Na skok do Londýna, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte s námi Londýn, významnou evropskou metropoli. Vydejte se do tajemné pevnosti Tower, seznamte se s královskou rodinou a vyrazte za nákupy.

Strašidelný Londýn, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Se západem slunce se mění i tvář Londýna. Navštivte místa, která vypovídají o hrůzných činech, poznejte tvář Jacka Rozparovače a vyslechněte si strašidelné příběhy!

Za kouzlem vánočního Londýna, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si vánoční výzdobu a atmosféru plnou tradic během víkendu v Londýně! Čeká Vás bruslení na ledovém kluzišti, vánoční koledy i nákupy na Oxford Street.

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY