+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Kam se vydat na nejlepší punč a kde jsou nejkrásnější vánoční trhy?

Kam se vydat na nejlepší punč a kde jsou nejkrásnější vánoční trhy?
Čas adventu se rychle blíží a k této krásné předvánoční době patří samozřejmě adventní trhy. V předvánočním ruchu a shonu bychom si měli najít chvíli volna a naladit se na pohodu a ducha vánoc. K tomu nám skvěle poslouží jeden den strávený na některém z nejkrásnějších adventních trhů v Evropě. Vydejme se tedy na voňavou klobásku do Norimberku, za ochutnávkou lahodného pitného medu do Wroclawi nebo za krásnou výzdobou do Paříže.

Největší vánoční trhy jsou v Norimberku

 

Norimberk leží jen kousek za státními hranicemi, takže nám cesta z Prahy zabere necelé čtyři hodiny. V centru města na nás bude čekat přes dvě stovky stánků s vánoční výzdobou, řemeslnými výrobky a místními specialitami. Za ochutnání stojí slavné norimberské klobásky tenké tak, aby se daly prostrčit středověkou klíčovou dírkou. Dopřát si můžeme také smažené bramboráky servírované netradičně s jablečným pyré. Zahřát prokřehlé prsty je nejlepší u svařeného vína nebo horkého punče. Skvělou zábavu si na trzích užijí také děti, na které čeká speciální dětský vánoční trh na náměstí Hans Sachs. Najdou zde řadu atrakcí a mohou poslat speciální dopis Ježíškovi s tajným přáním. Pokud by vaše ratolesti měly přeci jen dlouhou chvíli, vydáme se do muzea hraček nebo se projedeme kočárem taženým koňmi centrem města.

 

Nejkrásnější jsou trhy večer, kdy je celé centrum nádherně nasvícené. Pěkný pohled na adventní trhy je zejména z hradu, odkud je krásný výhled rovněž na celé město. Nezapomeňte navštívit dvůr řemesel, který se nachází nedaleko městských hradeb. Najdete zde kvalitní rukodělné výrobky z kůže, skla i jiných materiálů. Třeba se Vám zde poštěstí dokoupit poslední vánoční dárky pro Vaše blízké.

 

Nejlepší punč a klobásky jsou ve Wroclawi

 

Pro české návštěvníky zůstává polská Wroclaw neboli Vratislav zatím stále málo objeveným městem s adventními trhy, přestože jde o město ležící hned za hranicemi v polském Slezku.Wroclaw se může pyšnit krásně zachovalým historickým centrem, kde se každoročně na Rynku, největším středověkém náměstí v Evropě, konají vyhlášené adventní trhy. Stánky jsou rozmístěné okolo radnice, která je považována za jednu z nejkrásnějších v celém Polsku. Obchodníci nabízí výrobky s tradiční vánoční tématikou, řemeslné předměty, kulichy a výborný horký punč. Při jeho popíjení si prohlédneme nádherná historická průčelí barokních a renesančních paláců. Určitě nezapomeneme ochutnat grilovaný sýr s brusinkovou zavařeninou a nespočet druhů klobásek. Pokud by vás nedokázalo zahřát svařené víno, dejte si místní specialitu. Tzv. pitný med vám vlije teplo do žil. Pokud budeme mít dostatek času, vydáme se na malou procházku na Tumský ostrov. Nachází se zde centrum církevního života města. Dominantu čtvrti tvoří věže katedrály svatého Jana Křtitele v gotickém slohu. V jejím stínu se krčí krásný románský kostelík svatého Jiljí. Cestou budeme přecházet řadu mostů, z nichž každý je jedinečný. Proč si právě na některém z nich neudělat krásnou fotografii na památku?

 

Při procházce ulicemi možná narazíme na postavu našeho vojáka Švejka. Není se čemu divit, neboť Wroclaw je čechofilské město a našeho Švejka zbožňují. V řadě hospod nám zde také nabídnou ovarové koleno s točeným pivemJ. Tak proč nevyrazit na advent do města, které je nám tak blízko kulturně i geograficky?

 

Nejkrásnější trhy najdeme v Paříži

 

Paříž v čase adventu obléká překrásnou světelnou výzdobu, a protože jde o město módy, tak se dekorace s každým rokem mění a určují vánoční trendy v celé Evropě. A že je opravdu na co koukat! My se vydáme na slavný bulvár Champs-Élysées, který je lemován dřevěnými stánky a zejména při večerním osvětlení je procházka jeho středem úžasným zážitkem. Na opravdovou adventní náladu narazíme v některé z pařížských vánočních vesniček. Největší najdeme v moderní čtvrti La Défense a u Eiffelovy věže. V každé vánoční vesničce narazíme na část zasvěcenou gastronomii. Přeci jen jsme ve Francii! Ochutnáme svařené víno nebo horkou čokoládu na starý způsob. Přepadne-li vás hlad, doporučíme vám klobásu, savojský tartiflette nebo oblíbené žampiony na smetaně. Každý si zde najde specialitu, která bude jeho chuťovým pohárkům vyhovovat. Nezapomeňte koupit nějakou drobnost vašim blízkým pod stromeček. Pokud vydržíte do setmění, určitě zamíříme k ruskému kolu umístěnému na náměstí Svornosti a vychutnáme si hru světel z výšky.

 

 

Naše doporučení: zajděte si před katedrálu Notre-Dame. Náměstí před ní korunuje krásný vzrostlý strom a neokoukané pozadí mu tvoří přední fasáda katedrály. Budete tak mít pěknou památku na vánoce v Paříži!

 

Paříž a Versailles, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte impozantní Eiffelovu věž, jedinéčné sbírky muzea Louvre a pompézní zámek Versailles. Umělecká atmoféra Montmartru i tradiční kuchyně nebudou chybět. 

 

Na skok do Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si skvělý prodloužený víkend v Paříž s průvodcem! Projeďte se lodí po Seině, vystoupejte na Eiffelovu věž a nechte se unést krásou královského sídla Versailles.

 

Paříž, Disneyland a ZOO, letecky z Prahy

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Vydejte se po stopách Šifry Mistra Leonarda, vystoupejte na vrchol Eiffelovy věže, objevte tajemství muzea Objevů a odvažte se v zábavním parku Disneylandu.

Paříž plná zážitků, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte Paříž s Muzeum Passem. Poznejte interiéry nejkrásnějších pařížských staveb, užijte si velkolepý ohňostroj ve Versailles a ochutnejte tradiční kuchyni.

 

Paříž a nejkrásnější zámky Francie

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Paříže s průvodcem a navštivte největší francouzské klenoty - muzeum Louvre, zámek Vaux-le-Vicomte a renesanční poklad, zámek Fontainebleau.

Paříží jako Pařížan, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se na procházku Paříží stylově, jako Pařížan. S průvodcem navštívíte ta nejkrásnější místa, projdete se obchodními pasážemi, poznáte stylové kavárničky a restaurace a zaposloucháte se do líbezných tónů šansonů.

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.

Paříž pro gurmány, letecky z Prahy

PRO GURMÁNY | 3* HOTEL 

Ochutnejte největší speciality francouzské kuchyně. Dopřejte si savojské sýrové speciality, bretaňské palačinky a pařížskou kačenu v michelinské restauraci. Vše pak proložte vyhlášenými kavárnami!

Paříž a vinobraní, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si jedinečné okamžiky během oslav vinobraní na Montmartru, ochutnejte regionální francouzská vína a s průvodcem objevte kouzlo Paříže a zámku ve Versailles.

Kouzlo vánoční Paříže, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Užijte si nádhernou vánoční výzdobu, stylové adventní trhy, ochutnejte raclette i tradiční cibulačku a nechte se unést pompézností Louvru a Versailles.

Silvestrovská Paříž, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Oslavte Silvestr se sklenkou pravého šampaňského u Eiffelovy věže a užijte si neopakovatelnou atmosféru v ulicích Paříže. Poznejte muzeum Louvre, zámek Versailles a Eiffelovu věž.

Za pohádkovým světem Disneylandu

PRO RODIČE A DĚTI | 4* HOTEL

Užijte si pohádkový svět pro děti a dospělé a nikdy nekončící zábavu v obou parcích Disneylandu! Hotel nedaleko parků budete mít po celý den k dispozici.

Paříž pro dva, letecky z Prahy

PRO ZAMILOVANÉ | 3* HOTEL

Vychutnejte si Paříž jen ve dvou v romantickém hotelu v centru města. Objevte malebná zákoutí, taneční večery na břehu Seiny, posezení u sklenice vína a večerní projížďku Paříží na lodi.

Paříž a degustace vín, letecky z Prahy

PRO MILOVNÍKY VÍNA | 3* HOTEL 

Ochutnejte stovky vín z různých oblastí Francie na festivalu vín v Paříži. Večerní projížďka lodí, vánoční výzdoba s advetními trhy a výstup na Eiffelovu věž budou příjemným zpestřením. 

 

 

 

PROVENCE LETECKY

DOPORUČUJEME!
S PRŮVODCEM | 3* HOTEL Vychutnejte si slunce, vůni levandule a provensálského koření na poznávacím zájezdu do Provence s Cestomilkou Věrkou. Zamíříte do kaňonu du Verdon, ke slavným vinicím Châteauneuf-du-Pape i do papežského Avignonu.

 

 

Připravujeme pro Vás

 

Objevte s námi nové kontinenty. Opusťte na chvíli Starý kontinent a vydejte se s námi poznávat svět.

 

Tým Cestomilů

 

Proč cestovat s námi?

Jsme největší specialisté na Francii v ČR 


Užijete si jedinečné zážitky


Upravíte si program dle Vašich přání


Získáte zájezd přesně na míru


Odpočinete si ve vyšším standardu hotelů


Poznáte nové cestovatele a přátele


Vychutnáte si malou skupinu 


Ušetříte čas při cestování letadlem

 

 

Může vás také zajímat

 

 

NAŠE NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY